Sign In

News

Nowa odsłona kalkulatora grubości izolacji KaiCalc firmy Kaimann

Header Slider Images

Nowa odsłona kalkulatora grubości izolacji KaiCalc firmy Kaimann

Dzięki ulepszonemu narzędziu KaiCalc służącemu do obliczeń online (www.kaicalc.com), firma Kaimann GmbH stworzyła nowy kalkulator grubości izolacji przeznaczony do izolacji technicznych w zastosowaniach grzewczych i chłodniczych. Technologia oparta jest na sprawdzonym narzędziu online TechCalc siostrzanej spółki Saint-Gobain Isover. KaiCalc oferuje różnorodność scenariuszy obliczeń termicznych, a już po kilku wprowadzeniach i sekundach dostarcza rzetelne oraz szczegółowe wyniki, w tym zalecenia dotyczące wymiarów dla poszczególnych krajów. Proces kalkulacji opiera się na aktualnych standardach i przepisach technicznych (DIN EN ISO 12241, VDI 2055 i ASTM C 680).

KaiCalc został teraz rozszerzony o izolacje elastomerowe, aby spełnić wymagania w zakresie izolacji technicznej, zwłaszcza w zastosowaniach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Narzędzie zapewnia optymalną pomoc projektantom i instalatorom podczas określania odpowiedniej grubości izolacji dla systemów przemysłowych, budowlanych i morskich. Praktyczność: Wraz z wynikami obliczeń, aplikacja podaje odpowiednie wymiary produktów z asortymentu firmy Kaimann dla 17 krajów.

Idealna grubość izolacji za pomocą kilku kliknięć

Interfejs KaiCalc zapewnia instrukcje krok po kroku przeznaczone dla użytkownika. Jest zoptymalizowany do użytku na urządzeniach wyposażonych w duże wyświetlacze, takich jak iPady lub tablety z Androidem. Znajomy interfejs z TechCalc 2.0 został zaprojektowany z myślą o wymaganiach tych urządzeń, umożliwiając łatwą obsługę aplikacji Kaimann na drodze.

W nowej wersji, KaiCalc określa optymalną grubość izolacji, zapobiegającą kondensacji, jak również gęstość strumienia cieplnego, temperaturę powierzchni, zmiany temperatury płynów przepływających i stałych oraz czas ich zamrażania. Ponadto, oblicza niezbędną grubość izolacji, aby zapobiec kondensacji w jednej lub w wielu warstwach - w zależności od parametrów strukturalnych i zmiennych, takich jak płyn, temperatura otoczenia i wilgotność.

Teasertext for results and related content
Dzięki ulepszonemu narzędziu KaiCalc służącemu do obliczeń online, firma Kaimann GmbH stworzyła nowy kalkulator grubości izolacji przeznaczony do izolacji technicznych w zastosowaniach grzewczych i chłodniczych.

Images

Thumbnail for news overview
Background for Infoboxes
Thumbnail for related content

Related Content

Tagging columns

Products
 
Countries
POL - po
Attributes
 
Test Methods
 
Application Areas
 
Tags
 
Topics
Service

Technical columns

Article Date
2/2/2021
Target
news