Sign In

News

Uvedení nové verze kalkulačního softwaru KaiCalc od Kaimann

Header Slider Images

Uvedení nové verze kalkulačního softwaru KaiCalc od Kaimann

Společnost Kaimann GmbH uvádí na trh novou online-verzi kalkulačního programu pro výpočet izolačních tlouštěk v oblasti tepelných a chladových izolací pod již známým názvem KaiCalc. Jeho technologie je založena na osvědčeném online softwaru TechCalc sesterské společnosti Isover, patřící též do mateřského koncernu Saint-Gobain. KaiCalc Vám nabízí širokou nabídku výpočtů použití tepelných izolací a během několika okamžiků poskytuje na základě sdělených údajů spolehlivé detailní výsledky včetně konkrétních,národní specifika zohledňujících doporučení pro jednotlivé potrubní dimenze. Základem pro výpočty jsou aktuální podklady a pravidla dle norem DIN EN ISO 12241 (evropská norma), VDI 2055 (německá norma) a ASTM C 680 (norma USA).

Kaicalc byl rozšířen a přizpůsoben současným požadavkům na technické elastomerové izolace,zejména v oblastech aplikací chlazení a klimatizace. Program optimálně podporuje specializované projektanty a realizační firmy při výpočtu správné tloušťky izolace pro průmyslové i stavební technologické sytémy, stejně tak i např.pro oblast staveb lodí. Prakticky: ve spojení s konkrétními výpočty doporučuje nejvhodnější dimenze pro použití z nabízeného sortimentu Kaimann pro celkem 17 zemí.

Jen pár kliknutí k optimální izolační tloušťce

Design programu Kaicalc je doplněn krok po kroku podrobnou uživatelskou příručkou. Je též optimalizován pro použití na zařízeních s velkým displejem,jako jsou napři. iPady nebo tablety s OS Android. Rozhraní použité pro program TechCalc 2.0 je jejich požadavkům přizpůsobeno,takže aplikaci lze pohodlně používat i na cestách.

V této verzi počítá KaiCalc optimální izolační tloušťku k zábraně kondenzace pomocí údajů tepelného proudění, hustoty tepelného toku, teploty povrchových ploch, teplotních změn ve stojícím nebo proudícím médiu i doby zamrznutí. K této zábraně navrhuje potřebnou izolační tloušťku, buď jedno- či vícevrstvou,toto vše v závislosti na konkrétních podmínkách jako je teplota média,okolní teplota a hod-nota relativní vlhkosti.

Teasertext for results and related content
Společnost Kaimann GmbH uvádí na trh novou online-verzi kalkulačního programu pro výpočet izolačních tlouštěk v oblasti tepelných a chladových izolací pod již známým názvem KaiCalc.

Images

Thumbnail for news overview
Background for Infoboxes
Thumbnail for related content

Related Content

Tagging columns

Products
 
Countries
CZE - cs
Attributes
 
Test Methods
 
Application Areas
 
Tags
 
Topics
Service

Technical columns

Article Date
2/2/2021
Target
news